Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zespół naukowy

Lider projektu:
dr inż. Paweł Herbin
Paweł Herbin pełni funkcję kierownika projektu oraz jest odpowiedzialny za układ sterowania i nadzorowania opracowywanego urządzenia. Do obowiązków dr Herbina należy nadzorowanie pracy zespołu oraz opracowanie algorytmów pracy systemu zautomatyzowanej kontroli dostępu do budynków użyteczności publicznej. Jednym z zadań stojących przed kierownikiem jest nadzorowanie procesu opracowania dokumentacji elektrycznej, mechanicznej, algorytmu oraz analizy ryzyka urządzenia która jest niezbędna do osiągnięcia poziomu 8 TRL. Jego najważniejszym zadaniem jest opracowanie szczegółowej strategii testowania, nadzorowanie tego etapu oraz ciągły kontakt z jednostką testującą. Do obowiązków kierownika projektu należy także opracowanie wyników testów prototypów opracowanych w ramach projektu.
Dr Herbin pełnił również funkcję kierownika projektu pt. „ System zautomatyzowanej kontroli dostępu do obiektów użyteczności publicznej przeznaczony do przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2” w komponencie I programu Proto_lab.

Skład zespołu badawczego:
mgr inż. Karol Miądlicki (Pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku asystenta w ZUT w Szczecinie)
Pan Karol Miądlicki jest odpowiedzialny za analizę bezpieczeństwa urządzenia oraz analizę ryzyka związanego z jego stosowaniem (dokumentacja niezbędna do osiągnięcia TRL8). Do jego obowiązków należy opracowanie algorytmu sterowania elementami elektrotechnicznymi wśród których znajdzie się: system sterowania dyszami rozpylającymi, system sterowania kontrolą dostępu, zasilanie układów pomiarowych. Jego zadaniem jest także montaż komponentów elektrycznych prototypów. Pan Miądlicki uczestniczy w nadzorowaniu pracy urządzenia podczas procesu testowania prototypów.

Prof. dr hab. inż. Mirosław Pajor (Pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku Profesora w ZUT w Szczecinie)
Profesor M. Pajor jest odpowiedzialny za opracowywanie algorytmów akwizycji danych z kamer termowizyjnych oraz z kamer głębi. Jest także odpowiedzialny za przeprowadzenie badań eksperymentalnych systemu i opracowanie otrzymanych wyników.

mgr inż. Bartłomiej Szymczak (Pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku asystenta w ZUT w Szczecinie)
Do zadań Pana Bartłomieja Szymczaka należy projektowanie oraz analiza konstrukcji mechanicznej urządzenia. W ramach etapu projektowania urządzeń bierze także udział w optymalizacji kosztów konstrukcji mechanicznej. W obowiązkach Pana Szymczaka jest opracowanie dokumentacji technicznej i montażowej konstrukcji mechanicznej prototypów. Odpowiedzialny jest również za nadzorowanie produkcji elementów mechanicznych urządzenia oraz ich montaż i ewentualne dopasowanie w gotowym prototypie. Bartłomiej Szymczak bierze udział w analizie wyników fazy testowania ze szczególnym uwzględnieniem uwag dotyczących bezpieczeństwa konstrukcji, eksploatacji oraz ergonomii testowanych prototypów.

mgr inż. Piotr Miądlicki (Pracownik techniczny na stanowisku Starszego Technika w ZUT w Szczecinie)
Do zadań Pana Piotra Miądlickiego należy rozwinięcie układu rozpylania cieczy dezynfekującej. W ramach obowiązków wynikających z udziału w projekcie realizuje niezbędne obliczenia hydrauliczne oraz opracowuje dokumentacje hydrauliczną nowego układu rozpylania. Uczestniczy również w pracach zespołu podczas przeprowadzania analizy ryzyka. Wśród jego obowiązków znajduje się również koordynacja zakupów komponentów opracowanych prototypów oraz ich montaż. Pan Piotr Miądlicki uczestniczy w nadzorowaniu etapu testowania.   

dr inż. Paweł Dunaj (Pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku adiunkta w ZUT w Szczecinie)
Do zadań Pana Pawła Dunaja należy projektowanie oraz analiza konstrukcji mechanicznej urządzenia. W ramach etapu projektowania urządzeń bierze on także udział w optymalizacji kosztów konstrukcji mechanicznej.

mgr inż. Beata Niesterowicz (pracownik badawczo-dydaktyczny zatrudniony na stanowisku asystenta w ZUT w Szczecinie)
Do obowiązków Pani Beaty Niesterowicz należy optymalizacja kosztów konstrukcji mechanicznej oraz przygotowywanie dokumentacji użytkownika oraz dokumentacji serwisowej urządzenia. 

dr inż. Marek Grudziński (Pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku adiunkta w ZUT w Szczecinie)
Do zadań Pana M. Grudzińskiego należy rozwijanie algorytmów akwizycji danych oraz sterowania opracowanego rozwiązania a także przeprowadzanie badań eksperymentalnych systemu i opracowywanie otrzymanych podczas etapu testów wyników. Do obowiązków należy także implementacja procedur diagnostycznych oraz kalibracyjnych układu pomiarowego temperatury. Ponadto zadaniem doktora Grudzińskiego jest implementacja procedur w języku C/C++.

mgr inż. Łukasz Marchewka (Doktorant w ZUT w Szczecinie)
Do zadań Pana Ł. Marchewki należy opracowanie procedur diagnostycznych układów pomiarowych oraz algorytmów autokalibracji. Pan Łukasz Marchewka jest odpowiedzialny za przeprowadzanie procesu testowania oraz zabezpieczanie wyjątków w kodzie programu sterującego. Ponadto Pan Łukasza Marchewka jest odpowiedzialny za implementacje opracowanych procedur oraz ich implementacje w języku C/C++ a także opracowywanie ich dokumentacji.

mgr inż. Ryszard Ziętek (doktorant w ZUT w Szczecinie)
Do zadań Pana Ryszarda Ziętka należy opracowanie dokumentacji urządzenia tj.: dokumentacji techniczno-ruchowej, dokumentacji elektrycznej, dokumentacji użytkownika oraz dokumentacji serwisowej urządzenia. Jest odpowiedzialny także za montaż budowanych prototypów.

dr n. med. Elżbieta Cecerska-Heryć (zatrudniona w Zakładzie Medycyny Laboratoryjnej PUM w Szczecinie w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych - odpowiedzialna będzie za konsultacje w zakresie zagadnień medycznych).
Osoba odpowiedzialna za opracowanie wytycznych dotyczący pomiaru temperatury oraz rozpylania środka dezynfekującego. Zadaniem jest przeprowadzenie analizy ryzyka pracy urządzenia. Ponadto jest odpowiedzialna za opracowanie procesu ankietyzacji użytkowników oraz personelu szpitala, a także opracowanie raportów z procesu testowania.